Wodolecznictwo nie tylko w sanatoriach

Wodolecznictwo nie tylko w sanatoriach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Balneologia jest jedną z najstarszych dziedzin medycyny. Zajmuje się wykorzystaniem w lecznictwie, zwłaszcza chorób o przewlekłym charakterze, wód podziemnych oraz borowin. Którzy pacjenci mogą uzyskać korzyść z wizyty u specjalisty balneologa? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Prozdrowotne właściwości wód podziemnych oraz borowin

Leczenie balneologiczne jest z zasady leczeniem długotrwałym. Po prawdzie nie daje natychmiastowych i często spektakularnych efektów, ale jest dla pacjenta bardzo bezpieczne i nieobciążone dużą ilością działań niepożądanych. Co warto zaznaczyć, wyróżnia się różnego rodzaju zabiegi balneologiczne, które różnią się wskazaniami i możliwymi do uzyskania efektami terapeutycznymi. Tak więc pacjenci mogą wody podziemne spożywać (najczęściej przeznaczone są do tego wody chlorkowo-sodowe, wodorowęglanowe, alkaliczne, czy też szczawy), kąpać się w nich (szczególnie popularne są kąpiele w wodach solankowych, kwasowęglowych, siarczkowo-siarkowodorowych) lub je inhalować.

Osobnym zagadnieniem jest wybór ośrodka, który oferuje leczenie balneologiczne. Można oczywiście skorzystać z usług wielu znajdujących się w naszym kraju uzdrowisk. Niemniej jednak mieszkańcy większych miast mogą również wybrać lokalne kliniki, które świadczą tego typu usługi i łączą je często z innymi formami terapii manualnych. Dla przykładu mieszkańcy województwa dolnośląskiego powinni stawiać na doświadczone ośrodki, z których ofertą można zapoznać się, szukając w Internecie hasła balneologia i rehabilitacja Wrocław.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*