Witaminy – dlaczego warto je przyjmować?

Witaminy – dlaczego warto je przyjmować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witaminy to niezbędne składniki odżywcze, których organizm potrzebuje w niewielkich ilościach. Istnieje 13 witamin i są one podzielone na dwie kategorie: rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach są przechowywane w wątrobie i tkankach tłuszczowych, natomiast witaminy rozpuszczalne w wodzie rozpuszczają się w wodzie.

Witaminy są potrzebne w małych ilościach i organizm nie może ich sam wytworzyć. Dlatego konieczne jest pozyskiwanie ich z żywności lub suplementów. W niektórych przypadkach niedobory witamin mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Witamina A

Witamina A jest ważna dla zdrowej skóry i wzroku. Pomaga również zwalczać infekcje i chroni przed niektórymi nowotworami. Witamina A znajduje się w marchewkach, brokułach, szpinaku i morelach.

Witamina B1 (tiamina)

Tiamina pomaga przekształcać węglowodany w energię dla komórek Twojego ciała i zapobiega chorobom serca, demencji i depresji.

Witamina B2 (Ryboflawina)

Ryboflawina pomaga uwolnić energię z pożywienia, aby organizm mógł ją wykorzystać do normalnych funkcji organizmu, takich jak wzrost i naprawa tkanek. Ryboflawina pomaga również zapobiegać uszkodzeniom oczu spowodowanym promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym ze słońca (tzw. fotofobia). Utrzymuje również zdrowy wygląd skóry, zapobiegając powstawaniu trądziku.

Jeśli chcesz je kupić, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby zapoznać się z ofertą: https://pozdrowie24.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*