Tuning zawieszenia auta

Tuning zawieszenia auta
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spora część aut miejskich posiada zawieszenie nastawione przede wszystkim na wygodę kierowcy. Takie podejście jest jak najbardziej akceptowalne, jednak czasami chcemy wycisnąć z pojazdu nieco więcej. „Kanapowe” samochody są niesamowicie wygodne, wręcz usypiające w czasie jazdy, ale o jakiejkolwiek sportowej nutce prowadzenia możemy zapomnieć. Takie auto podczas zbyt szybkiego pokonania niewielkiego łuku drogi może wpaść w niekontrolowany poślizg, lub przynajmniej zachowywać się niesamowicie nerwowo.

Zwiększamy wrażenia z jazdy

Chcąc mieć wpływ na to, jak samochód będzie komfortowy i jednocześnie jak dobrze będzie się prowadził, warto wybrać zawieszenia gwintowane. Jest to specjalny rodzaj, który pozwala obniżyć prześwit auta dokładnie i tyle, ile życzy sobie kierowca. Regulacja odbywa się za pomocą specjalnego klucza i najczęściej nie wymaga nawet zdejmowania w tym celu koła. Zestaw zawiera specjalną sprężynę, amortyzator, oraz człon gwintowany, który w odpowiedni sposób spina ze sobą wszystkie elementy i pozwala na ich swobodną regulację.

Stawiamy na pewność prowadzenia

Miejski samochód daje nam dużą wygodę, płynie po drodze jak łódź, ale nie pozwala na pewne pokonywanie zakrętów? Wystarczy nieco obniżyć auto wykorzystując do tego celu zawieszenia gwintowane, czego efektem będzie również usztywnienie się pojazdu. Mając do wyboru spory zakres regulacji, możemy mieć wpływ na to ile zachowamy komfortu jazdy po dziurawych drogach, a ile zyskamy pewności zachowania się auta podczas gwałtownych manewrów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*