Smart glass – budowa i zastosowanie

Smart glass – budowa i zastosowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smart glass, czyli szkło inteligentne zawierające aktywne materiały których właściwości przepuszczania światła mogą zmienić się pod wpływem trzech czynników. Tymi czynnikami są: napięcie elektryczne, światło oraz ciepło. Staje się wtedy zupełnie lub częściowo nieprzezroczyste i odwrotnie. Dzięki swoim właściwościom zapewniają one prywatność oraz ochronę przed promieniowaniem UV.

Czym jest smart glass?

Smart glass to szyby zespolone z warstwą grzewczą oraz fotowoltaiczną. Taka tafla składa się z trzech równolegle do siebie położonych kawałków szkła, które są oddzielone specjalną ramką izolacyjną. Na środkową część nanosi się warstwę fotoniczną, która połączona jest z diodami LED i pozwala na regulowanie jej przezroczystości za pomocą niewielkiego napięcia elektrycznego. Tego rodzaju szyby są coraz częściej stosowane nie tylko w biurowcach, ale także w domach prywatnych. Zapewniają one dużą prywatność i z powodzeniem mogą zastąpić rolety czy żaluzje.

Ich niewątpliwą zaletą jest także to, że nie pobierają one dużych ilości energii elektrycznej, a gdy są wyłączone ilość ta spada do zera. Smart glass prezentuje się bardzo elegancko i subtelnie, a co najważniejsze jest w pełni bezpieczne w użyciu. Znacząco zmniejsza ilość promieniowania UV, które wpada do wnętrza budynku. Mogą także posłużyć do wypełnienia fasad słupowo-ryglowych oraz świetlików. Ofertę jednej z firm zajmujących się produkcją smart glas można znaleźć na stronie https://mlsystem.pl/smart-glass/. To nowoczesne rozwiązanie stale zyskuje coraz większą popularność.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*