Przykłady tzw. gładkich tkanin

Przykłady tzw. gładkich tkanin
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tym, co wyróżnia tkaniny gładkie spośród wszystkich innych, jest niesamowita wręcz uniwersalność wykorzystania. Dzieje się tak za sprawą tego, że tkaniny tego gatunku cechują się jednolitym kolorem i brakiem jakichkolwiek wzorów. Jeśli chodzi o same gatunki tkanin gładkich, możemy wyróżnić ich bardzo dużo, przez co ta grupa materiałów może cechować się bardzo różnymi właściwościami – od cienkich, zwiewnych tkanin po grube i ciężkie. Dlatego doskonale sprawdzą się nie tylko jako podstawowe tkaniny odzieżowe, ale również jako podstawa pod różne koronki i tego typu rzeczy.

Ciekawe rodzaje tego typu tkanin

Warto zwrócić swoją uwagę w stronę pluszu. Chociaż najczęściej kojarzymy go z różnego rodzaju maskotkami, to może być równie dobrze wykorzystany w innych celach, włączając w to ciekawe kreacje odzieżowe. Innym rodzajem tego typu tkanin może być satyna, która cechuje się wyjątkową delikatnością i jest lejąca, czyli bardzo dobrze się układa. Według niektórych przypomina ona w odbiorze tak bardzo ceniony jedwab, który potrafi skutecznie imitować.

Oprócz tkanin, możemy wyróżnić też różne gatunki dzianin wykonanych z podobnych, gładkich materiałów. Od tkanin różnią się odmiennym sposobem szycia, co czyni je bardziej rozciągliwymi i zwiewnymi. Wspomniany jedwab jest bardzo chętnie wykorzystywany, jeśli nie jako główny materiał, to jako dodatek do wykonywania różnych ubiorów. Na przykład w kompozycji z lnem tworzy cienką i przyjemną w dotyku tkaninę, która wyróżnia się pięknym połyskiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*