Przewlekłe bóle kręgosłupa – co pomoże?

Przewlekłe bóle kręgosłupa – co pomoże?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kręgosłup to jeden z najważniejszych elementów struktury narządu ruchu, gdyż jest immanentną częścią szkieletu osiowego i odpowiada za utrzymywanie pionowej pozycji ciała. Warto podkreślić, że z powodu licznych funkcji, jakie pełni w trakcie poruszania się, jest narażony na nieustanne obciążenia, co w  wielu przypadkach może skutkować przewlekłym bólem (o podłożu reumatycznym, neurogennym, urazowym albo zwyrodnieniowym). W takiej sytuacji rozwiązaniem są różne zabiegi rehabilitacyjne i ćwiczenia. Oferuje je wiele specjalistycznych miejsc, takich jak np. Mind Your Body.

Zabiegi rehabilitacyjne to jedyna skuteczna metoda na wyeliminowanie bólu

Jeśli cierpimy na przewlekłe bóle kręgosłupa, powinniśmy koniecznie stosować różne zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, które uśmierzą dolegliwości, a dodatkowo rozluźnią nasze mięśnie. Jednymi z najskuteczniejszych metod są kąpiele solankowe (wykazujące działanie przeciwzapalne i pobudzające) oraz hydroterapia, obejmująca m.in. masaże natryskowe, wirowe czy podwodne. Działają one na nasz organizm uspokajająco, a na dodatek przynoszą korzyści w postaci znacznego obniżenia  ciśnienia tętniczego i pobudzenia przepływu krwi. 

Warto zaznaczyć, że tego typu zabiegi są stosowane przede wszystkim przy dolegliwościach zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. Inne skuteczne sposoby na pozbycie się bólu to krioterapia, magnetoterapia oraz leczenie ultradźwiękami. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ten pierwszy zabieg, który polega na wejściu do specjalnej komory z ciekłym azotem o bardzo niskiej temperaturze.

Dzięki temu zostaje pobudzony endogenny system znieczulenia i nie jest konieczne stosowanie leków niwelujących ból. Oprócz wymienionych metod, często wykorzystuje się również inne techniki, takie jak energizacja mięśni, terapia powięziowa czy terapia manualna. Ich głównym celem jest przywrócenie równowagi mięśniowej i zapobieganie nawrotom bólowym w przyszłości.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*