Projekt domu jednorodzinnego – co brać pod uwagę?

Projekt domu jednorodzinnego – co brać pod uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego jest niezwykle istotną sprawą. Tego typu obiekt budujemy bowiem zazwyczaj na całe życie i pragniemy, aby mieszkało się w nim w pełni komfortowo. Dla wielu osób duże znaczenie mają kwestie finansowe, choć absolutnie nie powinny one decydować o tym, że idziemy na zbyt duże kompromisy w zakresie funkcjonalności. Unikajmy np. projektów, w których nie zostały uwzględnione takie elementy, jak choćby przyłącze do sieci kanalizacyjnej czy przydomowa oczyszczalnia nieczystości. Jeśli chodzi o biologiczne oczyszczalnie ścieków Leszno to miasto, w którym w razie potrzeby bez trudu znajdziemy firmę oferującą takie rozwiązania. 

Liczy się każdy szczegół

Decydując się na projekt domu jednorodzinnego, zacznijmy od przejrzenia planu zagospodarowania terenu. Wynika to z faktu, że na działce nie wolno stawiać wszystkiego, co tylko nam się zamarzy. Nierzadko bowiem warunki zabudowy zabraniają wręcz realizowania pewnych konkretnych wizji. Należy zadbać o to, aby nasz dom został usytuowany we właściwym miejscu, czyli przy zachowaniu określonych odległości od granic poszczególnych działek albo zlokalizowanych na nich zabudowań. Spore znaczenie mają również takie kwestie, jak wysokość budynku, kąt nachylenia dachu czy powierzchnia użytkowa (mieszkalna). W związku z powyższym już na wstępie część projektów zostaje odrzucona.

Jeśli chodzi o dach, to warto zdecydować się na model dwuspadowy – zgodny z przepisami, niezwykle estetyczny oraz gwarantujący mniejsze ubytki ciepła, a tym samym większe oszczędności na ogrzewaniu. Poza tym zwracajmy uwagę na funkcjonalność obiektu. Musi on nie tylko ładnie wyglądać na papierze, ale też posiadać wiele użytecznych rozwiązań. Jednym z nich jest np. mini oczyszczalnia szamba, uwzględniona obok obiektu. Jeśli chodzi o tego typu oczyszczalnie przydomowe w Wielkopolsce działa kilka firm, które zajmują się ich kreowaniem i montażem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*