Odszkodowanie samochodowe – jak jest wypłacane osobie poszkodowanej?

Odszkodowanie samochodowe – jak jest wypłacane osobie poszkodowanej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszkodowany w wypadku samochodowym? Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym, może Ci przysługiwać odszkodowanie za doznane obrażenia.

W jaki sposób wypłacane jest odszkodowanie samochodowe?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy jest zazwyczaj wypłacane przez ubezpieczyciela osoby, która spowodowała wypadek. Może to być zarówno właściciel lub kierowca pojazdu, który zawinił, jak i jego ubezpieczyciel. Istnieją trzy główne sposoby, w jakie odszkodowanie zostanie wypłacone po wypadku:

– ryczałt – jest to sytuacja, w której przyznawana jest stała kwota pieniędzy za doznane obrażenia;

– płatności okresowe – jest to sytuacja, w której osoba poszkodowana otrzymuje regularne płatności w czasie;

– rozliczenia strukturyzowane – jest to sytuacja, w której miesięczne płatności są dokonywane do momentu śmierci lub dojrzałości beneficjenta.

Jak ustalana jest kwota należnego odszkodowania?

Kwota odszkodowania jest zazwyczaj ustalana przez rzeczoznawcę, takiego jak ze strony https://euroexpert.szczecin.pl/odszkodowanie/ i opiera się na wartości rynkowej Twojego samochodu przed i po wypadku. Jeżeli posiadasz inne pojazdy, które zostały uszkodzone w wypadku, mogą one również zostać uwzględnione w roszczeniu.

Jeśli Twój pojazd został spisany na straty w wyniku wypadku, otrzymasz wypłatę na podstawie jego wartości w momencie spisania na straty. Jeśli pojazd został naprawiony i przywrócony do stanu używalności, wówczas otrzymasz wypłatę na podstawie jego wartości sprzed wypadku, pomniejszonej o koszty naprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*