Obsługa BHP – co warto o niej wiedzieć?

Obsługa BHP – co warto o niej wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy to usługi, które zostały zaprojektowane, aby pomóc osobom i organizacjom w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Usługi BHP to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele dziedzin. Do głównych z nich należą:

Usługi socjalne 

Specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy mogą zapewnić wsparcie dla pracowników w miejscu pracy, w tym doradztwo, rehabilitację, szkolenia i porady. Może to być szczególnie przydatne po urazie w pracy lub w przypadku zwolnienia z pracy.

Szkolenia 

Specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy zaprojektują kursy szkoleniowe dla pracowników, aby zapewnić, że są oni świadomi swoich obowiązków wynikających z przepisów BHP. Mogą również przeprowadzić szkolenie dotyczące konkretnych zagrożeń w miejscu pracy, takich jak usuwanie azbestu lub praca na wysokości.

Doradztwo 

Obejmuje ono identyfikację wszelkich potencjalnych zagrożeń w miejscu pracy, takich jak słabe oświetlenie lub śliskie podłogi, zanim staną się one problemami. Konsultanci ds. zdrowia i bezpieczeństwa sprawdzą również, czy Twoja organizacja spełnia wszystkie odpowiednie przepisy.

Audyty 

Audyty są wykorzystywane do monitorowania, czy systemy zarządzania działają skutecznie oraz do identyfikacji słabych punktów w procedurach. Audyty mogą być również przeprowadzane w przypadku wystąpienia incydentu w miejscu pracy, aby sprawdzić, czy można było mu zapobiec poprzez lepsze praktyki zarządzania.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o tym jak przebiega, to koniecznie sprawdź stronę: https://bhp-partner.pl/uslugi/uslugi-dla-firm-w-zakresie-zadan-sluzby-bhp/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*