Na jakie choroby nowotworowe najczęściej chorują seniorzy?

Na jakie choroby nowotworowe najczęściej chorują seniorzy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grupą, która najczęściej zapada na choroby nowotworowe, są seniorzy. W porównaniu do dwudziestolatków zachorowalność może być nawet o 100% większa. I choć choroba rozwija się dużo wolniej, to jest tak samo groźna. Objawy natomiast są takie same w innych grupach wiekowych.

Wzrost zachorowań po 65 r. życia

Ryzyko zachorowania na chorobę nowotworową wzrasta po 65 roku życia. Wtedy może pojawić się rak płuc, rak żołądka lub rak trzustki. Ten ostatni dotyczy w głównej mierze osób po 80 roku życia. Wśród kobiet następuje wzrost zachorowań na raka narządów rodnych oraz raka sutków. Mężczyźni natomiast są narażeni na raka gruczołu krokowego, częściej też chorują na raka pęcherza moczowego i raka nerki.

Leczenie nowotworów u osób starszych

Leczenie osoby starszej z nowotworem jest znacznie trudniejsze niż leczenie młodszego pacjenta. Jako powód można wskazać choroby współistniejące, obniżoną sprawność, a także utrudniony dostęp do diagnostyki. W przypadku osób w złym stanie fizycznym lub ze złym rokowaniem, kluczowa jest poprawa jakości życia. Opanować nieprzyjemne objawy chorobowe u pacjenta może opieka paliatywna Lublin to idealna lokalizacja. Umożliwia złagodzenie bólu, ponadto zapewnia wsparcie dla rodziny osoby chorej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*