Manicure paznokci – jakie kosmetyki najbardziej się przydadzą?

Manicure paznokci – jakie kosmetyki najbardziej się przydadzą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta uwielbia mieć zadbane paznokcie. Wystarczy, by tylko ten element był w danym momencie perfekcyjny – ale właścicielka pięknych paznokci już jest szczęśliwsza. Są one niejako naszą wizytówką i synonimem elegancji. Warto więc co pewien czas zapewnić swoim paznokciom odrobinę luksusu i poddać je zabiegowi manicure. Co jednak jest potrzebne, by ów rytuał przeprowadzić perfekcyjnie od początku do końca? Wszystko zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy.

Lakier

Jest to najprostszy, a zarazem najmniej trwały zabieg. Nie znaczy to jednak, że potrzebnych kosmetyków jest mniej. Warto pamiętać o odżywczej bazie, która odżywi paznokcie i sprawi, że lakier będzie się lepiej trzymał. Na lakierowaną powierzchnię warto nałożyć odpowiedni top, dzięki któremu paznokcie będą dłużej wyglądały nieskazitelnie. 

Hybrydy

Obecnie niezwykle popularnym zabiegiem jest nakładanie lakieru hybrydowego. Jest on świetnym rozwiązaniem, gdyż jest niezwykle trwały, nie odpryskuje, nie trzeba więc co chwilę ich zmywać. Zestaw hybrydowy do paznokci, oprócz lakieru, powinien zawierać przede wszystkim podręczną lampę UV, która utrwala nałożone kosmetyki. Niezbędne są również odżywcze bazy, utrwalające topy. Warto również zainwestować w frezy, które szybko i efektywnie usuną zbędne skórki przy paznokciach i oczyszczą powierzchnię płytki. 

Tipsy

Panie lubujące się w ekstrawagancji bardzo często sięgają po tipsy, by przedłużyć swoje paznokcie. Niezbędne będą żele do tipsów jedno- lub trzyfazowe, kostka, cleaner i lampa UV. Warto również zaopatrzyć się w gilotynę do przycinania tipsów oraz szablony, dzięki którym tipsy osiągną pożądany kształt. Przydatny będzie też primer, który przygotuje płytkę paznokciową i sprawi, że tipsy nie odpadną. 

Do każdego typu manicure niezbędne będą również waciki, pilniki, a po zabiegu warto sięgnąć po odżywcze balsamy i oliwki, dzięki którym dłonie będą gładkie i miękkie. I oczywiście – niezbędny będzie szeroki wybór różnokolorowych lakierów które sprawią, że paznokcie staną się niepowtarzalne i olśniewające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*