Listwy narożne – czy mogą być efektownym wykończeniem?

Listwy narożne – czy mogą być efektownym wykończeniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy szukasz wykończenia do ściany, płytek lub podłogi, rozważ listwy narożne. Listwy narożne to świetny sposób na dodanie wizualnego zainteresowania do Twojego domu. Można je również wykorzystać do stworzenia czystego, bardziej wykończonego wyglądu w pomieszczeniu. Są one idealne do każdego pomieszczenia w domu i są dostępne w szerokiej gamie materiałów, kolorów i stylów.

Gdzie mogą być użyte?

Listwy narożne są często używane do wykończenia krawędzi ściany lub sufitu, lub aby dodać dekoracyjny akcent do pokoju. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego i występują w wielu kształtach i rozmiarach.

Listwy narożne mogą być używane do zakrycia połączenia między dwoma ścianami, a także ukryją wszelkie niedoskonałości powierzchni ściany. Jeśli chcesz, aby Twój dom wyglądał bardziej atrakcyjnie, powinieneś rozważyć użycie listew narożnych.

Rodzaje listew narożnych

Istnieją dwa rodzaje listew narożnych: zaślepki końcowe i listwy powrotne. Nakładki końcowe są stosowane w miejscach, gdzie ściana styka się z inną powierzchnią, taką jak sufit lub podłoga. Często są one zaprojektowane tak, aby pasowały do materiału i stylu reszty pomieszczenia.

Listwy powrotne służą do zakrycia wszelkich szczelin pomiędzy listwami przypodłogowymi a ścianami, dzięki czemu wyglądają na bardziej wykończone.

Listwa narożna do płytek może być również nazywana ściętą krawędzią, listwą ściętą lub listwą typu bullnose – wszystkie te terminy odnoszą się do różnych rodzajów dekoracyjnych listew, które mogą być zainstalowane na rogach w Twoim domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*