Kafeteria benefit – co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Kafeteria benefit – co powinniśmy wiedzieć na ten temat?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świadczenie kafeteryjne, znane również jako świadczenie elastyczne, jest świadczeniem pracowniczym, które pozwala na wybór z menu świadczeń. Ideą planu kafeteryjnego jest to, że pracownicy mogą wybrać świadczenia, których potrzebują, podczas gdy pracodawcy mogą kontrolować koszty.

Co to jest plan kafeteryjny?

Kafeteria benefit to plan świadczeń pracowniczych, który umożliwia pracownikom wybór spośród wielu świadczeń, w tym opieki zdrowotnej, opieki nad osobami zależnymi oraz planów oszczędnościowych na emeryturę. Termin „cafeteria” pochodzi od idei, że pracownicy mogą wybrać świadczenia, które najbardziej im odpowiadają.

Jaki jest cel planu kafeteryjnego?

Celem planu kafeteryjnego jest umożliwienie pracownikom wyboru świadczeń, których potrzebują i pragną, przy jednoczesnym zmniejszeniu dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Ile pieniędzy mogę zaoszczędzić dzięki planowi kafeteryjnemu?

W zależności od Twojego przedziału podatkowego możesz zaoszczędzić od 10% do 20% na swoich wypłatach decydując się na kafeteria benefit. Oznacza to, że możesz mieć dodatkowe środki z każdego miesiąca!

Obopólna korzyść

Niektórzy pracodawcy oferują wybór pomiędzy różnymi rodzajami świadczeń, zamiast wpłacać pieniądze na każdy rodzaj świadczenia wybranego przez pracowników. Na przykład, pracodawca może pozwolić pracownikom na zachowanie obecnego planu ubezpieczenia zdrowotnego lub przejście na inny plan bez zmiany wysokości składki na ten rodzaj pokrycia.

Ten rodzaj opcji został nazwany przez niektórych ekspertów „ulgą przejściową”, ponieważ daje on więcej czasu pracodawcom i pracownikom na dostosowanie się do zmian w planach ubezpieczeń zdrowotnych lub innych świadczeń oferowanych w ramach planów kafeteryjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*