Jakie auta warto oddawać do skupu?

Jakie auta warto oddawać do skupu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy samochód jest już stary i nie nadaje się do użytku, trzeba podjąć decyzję co dalej z nim zrobimy. Ładowanie pieniędzy w naprawy może bardzo szybko przekroczyć jego wartość, a na tym etapie większość decyduje o oddaniu samochodu na złom. Ratować warto co najwyżej auta klasyczne, które będzie można zarejestrować jako zabytkowe. Jednak na przykład samochód dostawczy, gdy wysłuży swoje, musi skończyć w piecu hutniczym. Podpowiadamy jakie auta warto oddawać do skupu aut.

Skup aut czy złom?

Zasadniczo jeżeli mamy stary samochód i potrzebujemy się go pozbyć, to możemy albo oddać go prosto na złomowisko, albo na skup aut. Różnica polega na tym, że na złomie dostaniemy o wiele mniej pieniędzy. Skąd to wynika? Otóż problem polega na tym, że na skupie aut samochód zostanie najpierw rozebrany, a wszystkie części które nadają się do sprzedania jako zamienne do innych aut, zostaną wystawione do sprzedaży. W ten sposób skup aut zarabia i może zapłacić nam więcej niż typowe złomowisko.

Gdzie oddać dostawczaka?

Powyższa kwestia dotyczy jednak przede wszystkim aut osobowych, a co jeżeli mamy starego dostawczaka, który już wysłużył swoje i trzeba się go pozbyć, bo ma już dziurawą podłogę? Tutaj również możemy oddać auto na skup, jednak nie każdy przyjmie taki typ pojazdu. Trzeba znaleźć specjalny skup samochodów dostawczych, których wcale nie jest mało. Dzięki temu dostaniemy sporo więcej gotówki, bo auta dostawcze są przede wszystkim o wiele większe i cięższe niż osobówki, a więc i więcej warte na złomie. Natomiast na skupie dostaniemy jeszcze dodatek z uwagi na to, że sprzedane zostaną części, które nadają się jeszcze do ponownego użycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*