Jak zredukować koszty prowadzenia działalności?

Jak zredukować koszty prowadzenia działalności?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie działalności zawsze wiąże się z jakimiś kosztami. Gros starań przedsiębiorcy koncentruje się, na próbach ich zmniejszenia. Każda branża ma na to swoje sposoby. Istnieją jednak koszty, które ponoszą wszystkie firmy. Niezależnie od tego, w jakiej branży działają. Są to koszty podstawowych mediów takich jak prąd, woda, ścieki, telefon czy internet. W dwóch ostatnich z wymienionych standardem jest system płatności abonamentowych za konkretną usługę. A gdyby tak zastosować taki system w przypadku firmowego oświetlenia? Dokonując bezpłatnie jego wymiany na nowoczesne i generujące o wiele niższe koszty eksploatacyjne?  Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak na świecie taki system to nic nowego.

Jak to działa?

Świadczeniem takich usług zajmują się wyspecjalizowane firmy. Schemat działania jest najczęściej zbliżony. Wykonawca przeprowadza audyt istniejącego oświetlenia i oblicza możliwe do osiągnięcia oszczędności. Analizuje również aktualny pobór prądu. Dobiera odpowiednie rozwiązania wymienia cały system oświetleniowy. Dopasowuje się przy tym do specyfiki pracy w danej firmie (aby jak najmniej zakłócić jej przebieg). Wszystko zgodnie z obowiązującymi normami. Na wykonane prace otrzymujemy zaś gwarancję. W przypadku konieczności przeprowadzenia tego typu modernizacji oświetlenia w Szczecinie można skorzystać z usług firmy posiadającej swoje biuro na miejscu.

A kto za to wszystko płaci? Żeby było ciekawiej finansowanie wymiany oświetlenia bierze na siebie wykonawca. Klient płaci jedynie abonament, który może łatwo sfinansować z uzyskanych oszczędności w poborze energii elektrycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*