Jak skrócić spodnie?

Jak skrócić spodnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skrócenie spodni to prosta czynność, którą każdy może wykonać samodzielnie w domu. Do tego celu będą potrzebne niezbędne akcesoria krawieckie, takie jak igła, nici i nożyczki. Ręczne skrócenie spodni będzie jednak zdecydowanie mniej trwałe niż takie, przy którym użyta została profesjonalna maszyna do szycia. Urządzenie to z pewnością przyda się w każdym domu, ponieważ z jego pomocą można dokonać wielu przeróbek krawieckich bez konieczności ponoszenia za nie dodatkowych kosztów. 

Poprawki krawieckie spodni krok po kroku

Skrócenie spodni zaczynamy przede wszystkim od sprawdzenia, jaka długość będzie przez nas pożądana. Trzeba zaznaczyć ją wyraźnie na nogawce używając do tego celu np. szpilek krawieckich. Wymierzone spodnie obcinamy, pozostawiając około 1,5 cm zapasu powyżej linii brzegu. Kolejnym krokiem jest obszycie miejsca, w którym nogawki zostały ucięte, aby zabezpieczyć je przed pruciem. Do tego celu przyda się maszyna do szycia, która umożliwia pracę z różnymi materiałami, dzięki czemu za jej pomocą będzie można skrócić zarówno eleganckie materiałowe spodnie, jak i grube jeansy. Taką maszynę można znaleźć na stronie https://szyj.pl/owerlok-janome-990d/.

Po zabezpieczeniu brzegów przystępujemy do zszycia podwiniętych nogawek. Należy wykonać to starannie wykorzystując gęsty ścieg, co zabezpieczy je przed rozpruciem. Po zszyciu obu nogawek warto je zaprasować, dzięki czemu zyskają właściwy kształt. Spodnie można również skrócić bez ich obcinania. Wtedy wystarczy je podwinąć do środka i zaszyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*