Jak leczona jest niewydolność żylna?

Jak leczona jest niewydolność żylna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żylaki nóg są często postrzegane przez pacjentki jako zwykły defekt kosmetyczny, który można z powodzeniem zakryć sukienką albo spodniami. Nie spowoduje to jednak, że problem przestanie istnieć. Zwłaszcza że niewydolność żylna jest poważnym schorzeniem zdrowotnym i wymaga podjęcia określonych działań zmierzających do jej wyeliminowania, a przynajmniej zahamowania. Osobom pragnącym trwale pozbyć się tego problemu zaleca się m.in. zabiegi fizjoterapeutyczne w Lublinie.

Niebezpieczne schorzenie, które koniecznie trzeba zneutralizować

Głównym objawem niewydolności żylnej jest uczucie ciężkich nóg, występujące zazwyczaj u schyłku dnia. Tej przypadłości towarzyszą również regularne bóle nóg, skurcze łydek, a ponadto obrzęki stóp. Powikłania mogą się okazać niezwykle brzemienne w skutkach, dlatego należy podjąć odpowiednie działania zmierzające do wyeliminowania problemu.

Pierwszym z nich jest zmiana stylu życia, polegająca m.in. na unikaniu długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, schudnięciu, unikaniu obcisłej odzieży i wysokich temperatur oraz regularnym zażywaniu zimnych kąpieli.

Kolejnym krokiem jest podjęcie leczenia, które obejmuje:

  • stosowanie kremów, żeli oraz maści na żylaki z dodatkiem specjalnych substancji, takich jak choćby heparyna, trokserutyna czy wyciąg z kasztanowca

  • kompresjoterapię – zabieg zwany inaczej kontrolowanym uciskiem, polecany zwłaszcza we wstępnej fazie przewlekłej niewydolności żylnej. Pomaga skutecznie zapobiegać rozwojowi zakrzepicy, a także zatorowości płucnej. Polega na zakładaniu z samego rana specjalnych rajstop albo podkolanówek o konkretnym stopniu ucisku – ustala się go w trakcie konsultacji z lekarzem. Jeśli chcemy, aby wykonana została profesjonalnie kompresjoterapia Lublin jest miastem, w którym znajdziemy najlepszych specjalistów

  • skleroterapię – usuwanie niewielkich żyłek za pomocą zastrzyków z substancją doprowadzającą do ich włóknienia i powolnego zanikania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*