Jak łączyć i dobierać biżuterię?

Jak łączyć i dobierać biżuterię?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyroby biżuteryjne kojarzą się z luksusem, a ich podstawową funkcją jest uzupełnienie stylizacji. Dobrze dobrana biżuteria z bursztynem potrafi sprawić, że nawet codzienny ubiór nabierze indywidualnego i wyjątkowego charakteru. Musi jednak spełniać dwa warunki: idealnie pasować do danej osoby oraz być wysokiej jakości. Co jeszcze należy wiedzieć, wybierając biżuterię?

Uniwersalna i ponadczasowa, czyli jaka?

Zmieniające się w szybkim tempie trendy, powodują że trudno jest za nimi nadążyć. Całe szczęście, w przypadku biżuterii jest to znacznie prostsze niż w kwestii odzieży. Od zawsze największym powodzeniem cieszyły się zaś wyroby ze złota i srebra, które wyróżniają się wysoką jakością, trwałością oraz wspaniałym blaskiem. Są eleganckie i uniwersalne, a chcąc żeby były przy tym niebanalne i jeszcze bardziej efektowne, dobre żeby uzupełniały je ciekawe kamienie. Nie muszą to być od razu diamenty. Ciekawą propozycją jest choćby biżuteria z bursztynem. Kojarzy się z wolnością, lekkością i wakacjami. Prezentuje się też oryginalnie i pasuje do niemal wszystkiego.

Zasady łączenia dodatków biżuteryjnych

Łącząc ze sobą różne elementy biżuteryjne, należy być bardzo ostrożnym. Nietrudno bowiem o przesadę. Szczególnie, jeśli miesza się ze sobą różne kruszce i kamienie. Najbezpieczniej jest wybierać całe komplety, czyli dobrane do siebie łańcuszki, bransoletki i kolczyki. Wówczas można być spokojnym o to, że będą dobrze ze sobą wyglądały. Dobrze też pamiętać, że mniej znaczy więcej. Jeśli więc zamierzasz ubrać efektowny naszyjnik z dużym kamieniem oraz sporą ilością zdobień, dobrze żeby sukienka była dość prosta. I podobnie – kiedy masz na sobie długie, ciężkie kolczyki – lepiej zdecydować się na subtelny łańcuszek. Cała stylizacja będzie wtedy spójna i gustowna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*