Elementy składające się na porządnie wykonaną elewację domu

Elementy składające się na porządnie wykonaną elewację domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porządnie wykonana elewacja domu powinna być efektowna i trwała. Do jej stworzenia należy użyć odpowiednich technik oraz materiałów. Błędy popełnione na tym etapie mogą sprawić, że rezultat wykonanych prac będzie inny od zamierzonego.

Warstwa termoizolacyjna

Efektowna elewacja potrafi skutecznie odmienić wygląd budynku. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w Polsce jest stworzenie dwuwarstwowej ściany pokrytej tynkiem. W tym przypadku na mur o grubości 18-25 cm nakleja się ocieplenie o grubości od 15 cm do 25 cm. Zazwyczaj do wykonania termoizolacji używa się styropianu lub wełny mineralnej mocowanych za pomocą kleju oraz łączników mechanicznych. Po wykonaniu tych czynności wykonuje się warstwę zbrojącą. W celu uzyskania solidnego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych warto wybrać siatkę drucianą, dostępną na stronie https://gromaz.pl/produkty/siatki-podtynkowe/siatka-rabitza/

Rodzaje stosowanych tynków elewacyjnych

Aby stworzyć porządną elewację, zbrojenie należy wykończyć cienkowarstwowym tynkiem dekoracyjnym. Wśród dostępnych produktów znajdują się tynki akrylowe, które charakteryzują się dużą elastycznością. Produkty te dostępne są w różnych kolorach, co pozwala tworzyć wiele ciekawych aranżacji. Alternatywą dla produktów akrylowych mogą być tynki mineralne, które wykazują właściwości paroprzepuszczalne. Ich ogromną zaletą jest stosunkowo niska cena. Osoby, które szukają produktów najwyższej jakości, mogą zdecydować się na tynki silikonowe. Dzięki właściwościom hydrofobowym są odporne na zabrudzenia, dlatego dłużej zachowują swój pierwotny, efektowny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*