Czy każdy kot potrzebuje drapaka?

Czy każdy kot potrzebuje drapaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kot posiada wiele naturalnych instynktów. Jednym z najważniejszych jest drapanie, od którego z pewnością nie da się zwierzaka w żaden sposób odzwyczaić. Jeśli zatem nasz pupil przebywa wyłącznie w domowym zaciszu i nie wychodzi na dwór, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w specjalną konstrukcję zwaną drapakiem. Wyjątkowo funkcjonalny i wytrzymały model w kształcie estetycznego drzewka znajdziemy na https://verticat.pl.

Powodów jest co najmniej kilka

W przypadku kota drapanie ma przede wszystkim na celu usunięcie martwych fragmentów pazurów przednich łap (kwestia zdrowotna), a także oznaczenie terytorium za pomocą feromonów zlokalizowanych na spodach poduszek. Stanowi ponadto codzienną gimnastykę dla ciała, umożliwiając czworonogowi swobodne przeciąganie się, rozciąganie wszystkich mięśni i trenowanie stawów. Z tego względu każdy kot domowy bez wyjątku musi mieć zapewniony odpowiedni przyrząd do bezproblemowego drapania pazurków. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z dużym ryzykiem zniszczenia kanapy, fotela, dywanów, frontów mebli czy paneli podłogowych.

Wybór drapaków w sklepach jest ogromny, natomiast zdecydowanie najlepiej sprawdzi się konstrukcja o następujących właściwościach:

– stabilnie stojąca na ziemi lub trwale przymocowana do ściany (ewentualnie sufitu)

– pozbawiona gwoździ oraz innych ostrych elementów zagrażających zdrowiu czworonoga

– dostatecznie wysoka i rozbudowana (np. z platforma do leżenia)

– o wystarczająco szorstkiej powierzchni (włókno sizalowe, naturalne drewno)

– w kształcie drzewka, słupka, domku, wieży

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*