Co można robić spędzając czas wolny z dziećmi?

Co można robić spędzając czas wolny z dziećmi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby spędzić ciekawie czas z dzieckiem, można robić wiele rzeczy, które zależą przede wszystkim od naszej wyobraźni. To, czym będziemy się zajmować, zależy głównie od naszych wspólnych zainteresowań (ani dziecko, ani dorosły nie powinni się w tym czasie nudzić; aktywność musi sprawiać obustronną przyjemność), a także wieku dziecka. Inaczej bawimy się z niemowlakiem, kilkulatkiem, a później nastolatkiem.

Od czego zatem zacząć? Drewniany domek dla lalek to idealny przykład, który można wykorzystać do spędzania czasu z dziewczynką. Po pierwsze można zająć się wyposażaniem obiektu, aranżowaniem poszczególnych pomieszczeń, a także omawianiem zadań, jakie należy wykonywać w mieszkaniu czy ról, jakie przypadają wszystkim jego mieszkańcom. Choć wydaje się to typową damską zabawą, swoje miejsce w takim domku znajdzie też tata dziewczynki.

Wspólnie znaczy fajnie

Wolny czas warto też spędzać z dzieckiem aktywnie, budując w nim od początku dobre wzorce. W letnie dni warto wziąć piłkę do parku i porzucać nią, czy pograć. Świetnym pomysłem jest też wycieczka rowerowa, podczas której wszyscy uczestnicy są odpowiednio zabezpieczeni przed upadkiem i urazami. Rozwiązaniem może być nawet zwykły spacer, który może okazać się wspaniałą przygodą, podczas której wspólnie odkrywamy świat. To również okazja do rozmowy, wytłumaczenia pewnych zjawisk i zależności, czy odpowiedzenia na pytania, na które do tej pory nie było czasu lub możliwości. Wspólne momenty w rodzinie są najlepsze, warto je zatem razem spędzać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*