Asortyment dedykowany na parkingi i drogi osiedlowe

Asortyment dedykowany na parkingi i drogi osiedlowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parkingi i drogi osiedlowe to miejsca, na których ruch jest często bardzo duży. Jednocześnie po tych miejscach poruszają się piesi czy biegają dzieci, co wiąże się z utrudnieniami dla kierowców i potencjalnym niebezpieczeństwem wypadku. Nic więc dziwnego, że na wielu placach i drogach konieczne jest ustawienie odpowiednich elementów zabezpieczających.

Progi zwalniające

Jednymi z najczęściej stosowanych elementów zabezpieczających na drogach wewnętrznych, osiedlowych, a także na parkingach, są progi zwalniające i podrzutowe różnego rodzaju. Mogą mieć charakter wąskiego, długiego paska albo większej wyspy. Niezależnie jednak od kształtu, ich cel jest jeden: mają zmusić kierowców do zachowywania bezpiecznej prędkości. Na drogach, o których mowa, jest to zazwyczaj prędkość wynosząca 30 lub 20 km/h.

Wyniesienia przejść dla pieszych

Kolejnym elementem wymuszającym powolną jazdę są wyniesienia przejść dla pieszych. Zobowiązują one kierowców do zwalniania wszędzie tam, gdzie znajdują się zebry, co umożliwia pieszym znacznie łatwiejsze przejście na drugą stronę. Dodatkowo sprawiają, że przejścia dla pieszych są lepiej widoczne dla kierowców.

Słupki i barierki

W niektórych miejscach zamiast spowalniać kierowców należy po prostu powstrzymać pieszych przed wychodzeniem na jezdnię. W takim przypadku doskonale sprawdzają się słupki i barierki, dostępne wraz z innymi akcesoriami pod adresem https://sklep.szymkowiak.pl/. Zmuszają one uczestników ruchu pieszego do trzymania się wyznaczonych dla nich stref, co zmniejsza szansę na niebezpieczny wypadek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*