Akcesoria przydatne na biwaku

Akcesoria przydatne na biwaku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na biwak to znakomity sposób na aktywny wypoczynek na łonie natury. Jest to również świetna przygoda dla wszystkich osób żądnych autentycznych wrażeń. Kluczowe znaczenie ma jednak zabranie ze sobą szeregu niezbędnych akcesoriów, gdyż znacznie ułatwią one przebywanie w środku lasu, nad jeziorem czy nawet na polu namiotowym. Absolutną podstawą jest karimata, czyli prostokątna pianka o wysokim stopniu izolacji cieplnej, która ochroni nas w trakcie snu przed wilgocią.

Pamiętajmy o sztućcach

Oprócz karimaty należy koniecznie zabrać ze sobą na biwak funkcjonalną latarkę czołową lub ręczną, niezbędną do oświetlania przestrzeni po zapadnięciu zmroku. Godne polecenia są zwłaszcza modele uznanej marki Ledlenser, dostępne np. na https://workstyle.pl/produkty/marki/ledlenser,2,12816

Oczywiście nie obejdzie się też bez wytrzymałych sztućców, za pomocą których bez trudu zjemy ciepły posiłek przygotowany na ognisku lub mobilnej kuchence. Pozostałe warte włożenia do plecaka przedmioty to: wysokiej klasy scyzoryk szwajcarski z kilkoma końcówkami, śpiwór, mała poduszka turystyczna pod głowę, naczynia turystyczne (kubek, talerz płaski, miska itp.), termos oraz apteczka z lekami i opatrunkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*