Pamiątki na specjalne okazje

Bardzo często nasi bliscy, wybierając dla nas prezent, chcą, aby była to pamiątka po danej osobie lub wyjątkowej okoliczności. Często w podarunku pojawiają się pieniądze, jak na przykład podczas ślubu, kiedy to państwo młodzi często nawet w zaproszeniach zaznaczają, że zamiast upominku wolą kopertę. Można jednak dorzucić coś, co sprawi, że nasza niespodzianka nie zginie pośród wielu i zostanie zapamiętana.

Grawer

Coś, co sprawi, że nasz podarunek będzie wyjątkowy to grawer. Specjalna dedykacja umieszczona na danym przedmiocie lub w pudełku sprawi, że prezent będzie bardziej osobisty, a patrząc za każdym razem na niego będziemy pamiętać o osobie, od której to dostaliśmy i z jakiej okazji. Super pomysłem jest na przykład kufel z grawerem dla szefa, na którym będzie napisane „szef wszystkich szefów” lub „najlepszy szef”. Dla mamy możemy wygrawerować „dla najlepszej mamy na Świecie, Wojtek i Kasia” na kubku lub desce kuchennej do krojenia. Na pewno taki upominek będzie zapamiętany i wyjątkowy dla obdarowanej osoby.

Szczególnymi uroczystościami jest ślub, pierwsza komunia lub zakończenie szkoły. Są to wydarzenia, które raczej przeżywa się bardzo rzadko, a nawet raz w życiu. Dlatego warto zadbać, aby tutaj upominek był trwały i został zachowany na długie lata. Jak na przykład medalik złoty z łańcuszkiem to idealna pamiątka na komunię lub chrzest dla dziecka. Zazwyczaj dawany przez rodziców, chrzestnych lub dziadków. Złoto jest bardzo dobrym prezentem, gdyż jego wartość zawsze będzie wysoka i stanowi dobą inwestycję, jak i ozdobę, którą można nosić cały czas jak pierścionki, bransoletki kolczyki czy właśnie łańcuszki. W dniu ślubu obrazy, dzieła sztuki lub antyki również sprawdzają się rewelacyjnie, choćby jako przyszłościowa lokata.

Kreatywność

Ważne, aby robiąc prezent, był on skierowany do osoby i jej potrzeb. Warto zasięgnąć informacji co nasz solenizant lubi lub potrzebuje. Starajmy się być kreatywni, ale też i zachowajmy klasę i dobry smak, aby nie strzelić gafy. Czasami nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby nasz podarunek był wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiem − 7 =