Kiedy warto ubezpieczyć paczkę?

Ze względu na to, że ilość zamówień internetowych wciąż wzrasta, firmy kurierskie coraz bardziej dostosowują swoja ofertę do zapotrzebowania rynku. Klienci kupują przez Internet coraz droższe towary, dlatego pojawia się potrzeba dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Jak to zrobić i czy warto? Przecież przesyłki i tak są ubezpieczone przez przewoźnika.

Cenna przesyłka

Nadawcy, wiedząc jak wartościowe rzeczy przesyłają, wolą zabezpieczyć się dodatkowym ubezpieczeniem. Wynika to z samej wartości towaru i z ewentualnej późniejszej rekompensaty strat. Każda firma kurierska oferuje taką usługę za niewielką dopłatą. Dlaczego nadawcy tak chętnie decydują się na tą usługę? Wiedząc, iż produkt jest drogi, a jego naprawa skomplikowana i kosztowna, wolą uniknąć problemów związanych z uszkodzeniem w czasie transportu.

Mimo iż firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć paczkę w stanie idealnym, nigdy nie można przewidzieć wszystkiego. Jeśli nadawca nie wie, jak wykupić dodatkową kwotę ubezpieczenia może się zwrócić o poradę do przewoźnika. Dla przykładu DHL kurier pomoże na miejscu, przy odbiorze paczki, zaznaczyć stosowne rubryki.

Zanim jednak zdecydujemy się na dodatkowe ubezpieczenie, warto sprawdzić do jakiej kwoty przesyłki ubezpieczenie jest gratis. Nie ma sensu dopłacać, jeśli coś jest z góry wliczone w usługę. Każda firma powinna mieć wyszczególnione w cenniku kwoty ubezpieczeń. Są to bardzo różne sumy, firma Geis ubezpiecza swoje paczki, co można sprawdzić na https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/geis. W innych firmach kształtuje się to podobnie.

Jeśli nadajemy coś bardzo cennego, skorzystajmy z opcji dodatkowego ubezpieczenia. Nie kosztuje to dużo, a daje komfort. Ewentualne zniszczenie czy zgubienie przesyłki będzie pokryte z ubezpieczenia. Pamiętajmy jednak, iż przesyłając towary niedozwolone automatycznie tracimy prawo do ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy − 1 =